הייחודיות

תהליך העיבוד של "שופר מבית דוד"
הוא היחיד בעולם שמבצע עבודת אומנות אישית בכל שופר עד ליצירת כלי מושלם לתקיעה.

רקע כללי- תהליך העיבוד של שופר סטנדרטי:
העבודה מתחילה בקרן גולמית של אחד מבעלי החיים הכשרים לשופר.
בבית חרושת לשופרות עוברת הקרן תהליך בסיסי:
הוצאת הזכרות (החומר הפנימי של הקרן), מתיחת החלק הצר של השופר, קידוח נקב (שביל) מקצה הפיה עד לחלק החלול של השופר, הרחבת הפיה בפעולה שגרתית על פי קו ייצור אחיד ללא הבדל בין שופר לשופר.
ברוב המקרים תהליך זה יוצר כלי שהתקיעה בו קשה ולא צלולה, אך כך הוא נמכר השופר על ידי משווקי השופרות השונים, שאכן משתדלים לבחור מתוך המלאי הקיים, את אותן שופרות שבאופן טבעי התקיעה בהן קלה יותר.

לעומת זאת, ב"שופר מבית דוד" זוהי רק ההתחלה!
שלב ראשון: בחירת השופר
ר' דוד איננו רוכש את השופרות שלו ב"סטוק" סגור, אלא משקיע שעות רבות מזמנו ומהונו בבתי החרושת השונים, כדי לבחור באופן אישי, אחד אחד, את השופרות האיכותיים והנאים במיוחד.
על פי דרישה מיוחדת מבתי החרושת, מושארת הפיה בצורתה הגולמית כשרק נקב עגול קדוח בתוכה. כך לא נפגעת צורתה הטבעית. כל השופרות שנבחרו מקבלים את אישורו של משגיח הכשרות.
שלב שני: העיבוד האומנותי
בשלב זה מגיעים השופרות לסטודיו של "שופר מבית דוד", שם מקבל כל שופר טיפול אישי שלוקח שעות ארוכות ולעיתים אף מספר ימים:
ניקוי פנים השופר:
התהליך כולל ניקוי השביל והחלל הפנימי, בזוויות המותאמות ספציפית לכל שופר לניצול מקסימלי של יכולותיו הקוליות, ועל מנת למנוע הפרעות במעבר האוויר במהלך התקיעה, שזה הדבר העיקרי המקשה על בעלי התקיעה ופוגם בצלילות הקול.
עיצוב הפיה:
כמו כן מושקע עמל רב וידע מקצועי המבוסס על ניסיון של שנים, בכדי לעצב את הפיה בדקדקנות ובמומחיות לתקיעה נוחה, קלה ועוצמתית. בתהליך העיבוד נוצר בתוך הפיה קונוס פנימי עמוק ונקי המותאם באופן מקסימלי לצורת פיו של בעל התוקע. עומקו הייחודי של הקונוס מאפשר לכמות גדולה של אויר להצטבר בה, דבר המביא לעוצמה גדולה בפריצת האויר ולקול תקיעה חזק במיוחד.
שלב שלישי: ההתאמה לתוקע
כל שופר מקבל מספר סיריאלי.
במעמד המכירה מקבל כל לקוח אפשרות להתנסות ולבדוק עשרות שופרות מעובדים, בכדי למצוא את השופר אליו הוא מתחבר, ולהגיע להתאמה מושלמת.